Tutvustus

Eesti Koeraspordiliit loodi 2002. aastal eesmärgiga ühendada sportlikke ja aktiivseid koerasõpru, parandada koerakultuuri ning propageerida koerasporti Eestis.
Oma eesmärkide saavutamiseks korraldab liit igal aastal mitmeid võistlusi, koolitusi, seminare, infopäevi, näituseid ja eksameid. 
Eesti Koeraspordiliit (EKSL) on mittetulundusühing ja meie kõrgeimaks juhtimisorganiks on liikmete Üldkoosolek, igapäeva tööde ja toimetustega tegeleb 5 liikmeline Juhatus.
Meie liikmeteks on toredad ja energilised inimesed, kes leiavad oma kiire elutempo juures aega ka tegeleda hobiga, milleks on koerasport. Aastate jooksul on tulnud juurde mitmeid tõsiseid harrastajaid, kes oma koertega nii Eestis kui ka välismaal märkimisväärseid tulemusi saavutanud. Kuna klubisse kuulub palju erinevaid tõuge on ka harrastatavate spordialade ring lai. Nii on aegade jooksul kuulekuskoolituse, põllujälje ja IPO harrastajatele lisandunud agility, metsajälje, pääste- ja jahikatsetega tegelevaid inimesi. Klubis on palju näitustel osalevaid koeri ja toimuvad ka regulaarselt näitusteks ettevalmistamise treeningud. Samuti oleme aastast aastasse koolitanud kutsikaomanikke ja kõiki kellel alles esimesed kokkupuuted sellise vahva sõbraga nagu koer, ning koolitanud kodukoera omanikke vaid otstarbel, et omanik ja koer teineteist paremini mõistaksid.
 Meie seminaridel on ennast koolitanud nii tava harrastajad, tõsisemalt koeraspordiga tegelevad inimesed, koerte treenerid ja ka kohtunikud. Seega on Eesti Koeraspordiliidus asjakohast infot ja tegevust igal tasandil koerasõbrale.